10 sierpnia 2019 – Bieg Polesie – pierwszy polsko-ukraiński bieg transgraniczny // Пробіг Полісся – перший польсько-український транскордонний пробіг

Bieg Polesie jest wspólnym przedsięwzięciem Instytutu Studiów Migracyjnych, Fundacji Bieg Rzeźnika, Stowarzyszenia Maratonu Lubelskiego, z Ukrainskej strony, Sportowyj klub Kovel, Shatsk Forest College we współpracy z Urzędem Gminy Wola Uhruska, Rejonem Szackim oraz Powiatem Włodawskim.

Tegoroczny IX Bieg Polesie – pierwszy polsko-ukraiński bieg transgraniczny to bieg z polski, przez granicę na Ukrainę, dookoła jeziora Świtaź i z powrotem do Polski – około 47 km. Dla osób o słabszej kondycji organizator przewidział możliwość dołączenia do biegnącej grupy na 10. lub 37. km i/lub zakończenie biegu w punktach gdzie oczekiwać będzie transport do punktu granicznego.  A wszystko przy okazji „Europejskich Dni Dobrosąsiedztwa 2018”

Harmonogram imprezy
10 sierpnia 2018

8.30-9: 00 godziny otwarcia Biura Zawodów;

10.00 „IX Bieg Polesie – pierwszy polsko-ukraiński bieg transgraniczny”, bieg rozpocznie się startem w Polsce, w pobliżu mostu
pontonowego przez Bug Zachodni w pobliżu wsi Zbereże w Polsce i Adamczuki na Ukrainie. Impreza odbywa się w ramach „Europejskich Dni Sąsiedztwa” (w dniach 9-11 sierpnia).

Zawodnicy przebiegną przez most pontonowy na Ukrainę i polne drogi w kierunku. Adamczuki i powrót do s. Zapisz to. Start i meta są po stronie polskiej, w odległości 100 metrów od granicy.

Written by

Komentarze zamknięte.