Według opinii graczy Mostbet jest jedną z najbardziej niezawodnych i bezpiecznych platform gier w Polsce, zapewniającą swoim klientom najwyższy poziom usług i ochrony danych. Nasza firma oferuje szeroki wybór wydarzeń dla zakładów sportowych i gier kasynowych online, wysokie kursy, różne bonusy i promocje, darmowe zakłady, darmowe spiny i szybkie wypłaty. Skorzystaj także z naszej aplikacji mobilnej, aby być zawsze na bieżąco z grą!

Obok Biegu Polesie powstaje kamień-pomnik upamiętniający okoliczne walki KOP w 1939

Na marginesie Biegu Polesie, ale jako ważne wydarzenie w ramach Europejskich Dni Dobrosąsiedztwa OTK Rzeźnik zaangażowany jest w budowę pomnika ku czci żołnierzy Korpusu Ochrony Pogranicza walczących w okolicy tymczaseowego przejścia granicznego we wrześniu 1939.

W ubiegłym roku, w ramach Europejskich Dni Dobrosąsiedztwa odbyła się konferencja poświęcona Bitwie pod Szackiem. Uczestnicy konferencji zwrócili uwagę m.in. na powszechny brak wiedzy o tym wydarzeniu jak i o innych walkach stoczonych przez Wojsko Polskie z Armią Czerwoną we wrześniu i październiku 1939 oraz na fakt, że wielu żołnierzy KOP, którzy polegli lub zostali pomordowani podczas i po bitwie nigdy nie znalazło ani godnego pochówku ani innej formy upamiętnienia.

W wyniku wspólnej inicjatywy OTK Rzeźnik, Instytutu Studiów Migracyjnych, Gminy Wola Uhruska oraz Placówki Straży Granicznej im. gen. bryg. Wilhelma Orlik-Rückemanna w Zbereżu powstał projekt pomnika upamiętniającego okoliczne działania wojenne zgrupowania KOP. Projekt ten obejmuje postawienie głazu narzutowego wraz z umieszczeniem na nim pamiątkowej tablicy wizerunku odznaki pamiątkowej KOP. Stanie on przed placówką Straży Granicznej w Zbereżu, gdzie przeprawiały się przez Bug oddziały KOP.

Pomnik ma być odsłonięty 15 sierpnia 2013, podczas ceremonii zakończenia tegorocznych Europejskich Dni Dobrosąsiedztwa. Zapraszamy do uczestnictwa w odsłonięciu pomnika!

A tutaj jest galeria zdjęć pokazująca proces budowy pomnika: https://plus.google.com/u/0/photos/117590141481180270241/albums/5902434864722361409?authkey=CIP4gIjM2dLthQE

Written by

Jeszcze nie skomentowane.

Napisz komentarz