VI Bieg Polesie za nami

 

13 sierpnia 2016 roku o 10:17 rano ze Zbereży wystartował VI Bieg Polesie. W tym roku, podobnie jak w roku poprzednim trasa wiodła lasami i łąkami Szackiego Parku Narodowego, dookoła jeziora Świtaź. W sumie 50 kilometrów czystego obcowania z przyrodą.

Tegoroczny bieg był szybką edycją: średnie tempo biegu to 6:50/km. Całość łącznie z przerwami na kąpiele w jeziorze zajęła biegaczom i biegaczkom 7 godzin i 3 minuty! Zwarta drużyna już od początku nadała żwawe tempo i nie odpuszczała do końca.

W biegu wzięło udział 23 biegaczy i biegaczek plus kilkuosobowa ekipa wspierająca. Na starcie pojawili się zarówno znani nam biegacze jak i ci, których przygoda z bieganiem dystansów ultra dopiero się zaczyna.

Nie zabrakło tradycyjnych atrakcji dodatkowych: była kąpiel w jeziorze Świtaź. Zdecydowanie w tym roku na uwagę zasługują jednak paśniki, gdzie obok tradycyjnych biegowych specjałów: żeli Squeezy, wody, Coca-Coli serwowoano arbuzy, suszone ryby, wędzone sery oraz słoninę (!) a na popitkę kwas chlebowy lub/i lwowskie piwo!

Na pierwszy paśnik zaimprowizowany w opuszczonej łodzi tuż nad brzegiem jeziora biegacze dotarli po pokonaniu 16 kilometrów. Trasa do tego miejsca wiodła w cieniu  sosnowego lasu nieutwardzonymi, rzadko uczęszczanymi drogami.

Kolejny punkt zainstalowano w sercu wypoczynkowej miejscowości Pulimo na 25 kilometrze. Chwilę później biegacze znęceni chłodną wodą jeziora po raz drugi zażyli kapieli.

Trzeci punkt na 35 kilometrze był jednocześnie ostatnią okazją do napełnienia bukłaków i bidonów.

Po przebiegnięciu nieco ponad 37 kilometrów znów znaleźliśmy się w znajomym równinnym krajobrazie leśnym. Stąd już niecałe 10 kilometrów dzieliło ich do pontonowego mostu na Bugu.

O 17:20 przy wiwacie stojących w kolejce do odprawy granicznej Polaków i Ukraińców przekroczyliśmy pontonowy most na Bugu. Bez wygrywania – towarzyski charakter od początku przyświecał biegowi – ale z gestami zwycięstwa wbiegliśmy na metę w Zbereżach.

Jak napisał jeden z internautów w komentarzu: po raz kolejny udało się przekroczyć wiele granic.

Cieszymy się, że byliście z nami! Gratulujemy i zapraszamy do nas za rok!

Written by

Komentarze zamknięte.